Міфи про пінополістирол

Економічні переваги утеплених фасадів будинків, складів, заміських котеджів та інших будівель давно доведені досвідом роботи в економічно розвинених країнах. Питання, чим же все-таки краще утеплити будинок, для багатьох очевидне, для інших складне на увазі величезної кількості думок і пропозицій на ринку України.

Потім людина намагається самостійно розібратися в властивостях того чи іншого матеріалу, вдаючись до порад «досвідчених будівельників», які, як правило, мають певний фінансовий інтерес до «просування» певного товару, або «досвідченого менеджера» в магазині з багатим словниковим запасом і низьким рівнем знань в теплотехнічних розрахунках. Щоб остаточно заплутатися у виборі утеплювача, потрібно зробити запит в інтернеті «чим утеплити фасад», де кожен виробник свого виробу більше намагається облити конкурента брудом, ніж в реальності зробити тепловий розрахунок його властивостей з усіма перевагами і недоліками. Але, як не дивно, на українському ринку краще пінополістиролу, тобто пінопласту, ізоляція не продається, і на це є причини.

Перша і основна причина - це, звичайно ж, його ціна, друга,  не менш актуальна, його теплові характеристики (коефіцієнт теплопровідності від 0,038 до 0,043 (Вт/м•0С).

Третя причина його самонесучі характеристики, навіть на пінопласт з маркою щільності ПСБ-С 15 до 15 кг/м3, можна наносити армовану сітку і шпаклювати.  Пінополістирольна плита з маркою ПСБ-С15, ПСБ-С25 і ПСБ-С35 бере активну участь в утепленні фасаду, на висотках, при утепленні дачі, приватного будинку, і заміських котеджів, і нежитлових промислових приміщень.

І незважаючи на те, що якість сировини - стиролу в Україні низька, ця теплоізоляція займає 1-е місце в нашій країні в приватному будівництві. І до речі в Західній Європі 80% всього приватного житла утеплено пінополістиролом або екструдованим, але там інші стандарти сертифікації сировини!

У цій статті ми спробуємо розвіяти міфи про утеплення стін будинку пінопластом, грунтуючись на конкретних цифрах і фактах.

Отже,

10 міфів про утеплення фасадів пінопластом

 

Міф №1. Чим вище щільність піни, тим в будинку буде тепліше.

Якщо звернутися до науки фізики, то ми дізнаємося, що чим щільніше матеріал, тим щільніше прилягання один до одного молекул, що передають теплову енергію, відповідно у матеріалу вище теплопровідність, і значить, що холод з вулиці швидше потрапить у Ваш будинок. Звідси висновок - пінополістирол з малою щільністю краще зберігає тепло, хоча і з меншою міцністю, але це не грає ролі при використанні армуючої сітки і фінішного захисного шару.

 

Міф №2. Екстрадований пінополістирол тепліше і надійніше.

Безсумнівно, він міцніший за піну, але його енергоефективність гірша (див. Міф №1). Його довговічність також сумнівна через граничний термін зберігання клею і армуючої речовини в матеріалі. А вартість такого утеплювача мінімум в 3 рази дорожче від пінопласту.

 

Міф №3. Базальтова і скловата дешевше.

Так, мінеральна вата  дешевше пінопласту. Але для того, щоб зберегти в будинку тепло і комфорт протягом тривалого часу, потрібно використовувати вату не менше 30-ї щільності кг / м3, а не звичайну в рулонах у вертикальному положенні. Ці  пластини мінеральної вати коштують дорожче пінополістирольних плит, і вимагають кваліфікованої додаткової паро- і гідроізоляції, а також обробки у вигляді сайдинга, вентильованого фасаду.

 

Міф №4. Фасад, утеплений пінопластом, «не дихає».

Ще й як «дихає». При грамотному монтажі утепленого пирога, загальна конструкція фасаду має зазори від клейового складу між утеплювачем і несучою конструкцією, існує «ребро повітряного прошарку», де теплий пар піднімається вгору до карнизу будівлі. Ця система забезпечить більш прийнятний потік пари при вентиляції фасаду, в процесі чого відбувається «дихання» стіни, і без утворення і накопичення і вологи всередині утеплювача.


Міф №5. Утеплений фасад не дає збільшення тепла.

Правильно, утеплення це не обігрів! Дійсно, збільшення тепла від утепленого пирога немає, але утеплений фасад зберігає тепло всередині приміщення, економлячи тепловтрати всього будинку до 60%, які будуть втрачені при відсутності утеплювача. Не утеплюючи фасад будівлі, ви продовжите «опалювати вулицю» за свій рахунок!

 

Міф №6. Пінополістирол не є екологічно чистим продуктом.

Виробництво вуликів з пінополістиролу

Спінений пінополістирол - це однорідний продукт процесу спінювання без додаткових хімічних добавок і формоутворюючих елементів. При звичайній експлуатації пінопласт абсолютно не виділяє ні випромінювань, ні випарів. Сьогодні ПСБ-С виробляється в заводських умовах, безпечний для здоров'я і екологічно безпечний теплоізолятор.

Виробництво посуду з пінополістиролу

https://www.youtube.com/watch?v=gQrCZGnMr-I


Міф №7. Утеплити фасад дорого і невигідно.

Хто так вважає, в якійсь мірі правий, адже грамотно утеплити житловий будинок - задоволення не дешеве. Але ви отримаєте готовий фасад з захищеними стінами, утепленим корпусом і красивим фасадом. В середньому фасад площею 100м2 обійдеться замовнику в 20 тисяч гривень. з матеріалом і роботою.

Сума не маленька, але якщо порахувати, скільки в середньому сім'я витрачає на зручні аксесуари і відпочинок, то заощадивши на одних речах, ми отримуємо велику вигоду в інших. Адже утеплений фасад - це не тільки комфорт і затишок Вашого будинку, а й здоров'я сім'ї, оригінальний європейський стиль будинку, надійний і міцний на довгі роки. У середньому вже через 6ть років ці кошти Ви заощадите на енергоресурсах.


Міф №8. Декоративну шпаклівку використовувати не варто - досить тільки пофарбувати.

Фарба добре захистить від хімічних, температурних впливів, але не настільки добре, як це зробить додатковий шар декоративної штукатурки, яка прослужить як механічний захист армуючого шару. При використанні в оздобленні мінеральної або акрилової шпатлівки, Ви продовжите експлуатаційний термін служби фасаду майже в 2 рази і забезпечите естетичний зовнішній вигляд Вашого фасаду.


Міф №9. Немає різниці в тому, яким матеріалом утеплювати.

У наш непростий час не зайвим буде звернути увагу на наступні деталі:

  • хто є виробником сумішей для армування і склеювання пінополістиролу: бажано, повинен бути відомим виробником, добре зарекомендувавшим себе на українському ринку;
  • перевірити виробника пінополістиролу: це заводи, які сертифікують свою продукцію, що відповідає ДСТУ, які мають необхідну щільність, якість і надійність;
  • якісна армована сітка: може бути низької щільності, тонка, тендітна, вироблена Китаєм з мінімальною закупівельною ціною; якісна сітка коштує близько 5 грн. за 1 м2
  • при виборі фасадного декору бажано зупинитися на матеріалі з використанням у виробництві європейських технологій;
  • цікавтеся, який тип декоративної штукатурки монтажник включив до кошторисної вартості: мінеральну (подешевше) або акрилову (дорожче); акрил забезпечить більш міцне з'єднання з дрібними частинками (зерна) шпаклівки один між одним і при цьому забезпечить більш високою однорідністю маси, в порівнянні з сухою мінеральною сумішшю.


Міф №10. Немає значення, хто утеплить мою будівлю.

Клей для плитки за вартістю дешевший, ніж клей для пінополістирольних плит і теж непогано клеїть утеплювач. Тільки даний клей призначений для внутрішніх робіт і не потерпить перепадів температур і через пару місяців відпаде від пінопласту, і утеплювач буде триматися тільки за рахунок механічного кріплення (дюбель-парасоля, перфорований кут, і цокольної планки, знову ж таки, якщо ці доборні елементи були використані в процесі монтажу). Більшість замовників такого не знають, і тому багато недбайливих підрядників користуються Вашою довірою і додатково, непогано заробляють. Технологічно кількість дюбелів-парасольок на 1м2 пінополістиролу має бути не менше 5-6 шт., а не 2-4 шт., як роблять багато «спеців-фасадників», які намагаються заощадити для своєї наживи. До нанесення клею поверхню утеплювача і фасаду необхідно ґрунтувати, і це все входить у вартість утеплення! А в декоративний шар входить ґрунтовна фарба на основі кварцового піску.

Недобросовісний «фасадник» заробляє на таких деталях при виконанні робіт не менше 5 тисяч гривень. на 100 м2, на жаль, термін служби фасаду скорочується в 10 разів (з 25 років максимум 3).

 

Витрата пінополістиролу (пінопласту) в Європі в 10 разів більше!

  

Приклади, утеплення фасаду будинку екструдованим пінополістиролом і пінопластом в Америці.

Так ось такі дрібниці, і те, що може з цього вийти, завжди розрахувуйте, цікавтесь і заздалегідь перевіряйте фахівців, адже ваш будинок - ваша фортеця, а здоров'я ваших рідних і близьких залежить від якості матеріалів і якості виконаних робіт.

Використовуючи готові рішення для монтажу термопанель, чи то клінкерна плитка, чи ізосайдинг, ви захистите себе від недбалого ставлення «фахівців» в облаштуванні утеплювача фасаду, адже всі  термопанелі і додаткові елементи виготовляються в умовах виробництва, використовуючи якісну імпортну сировину. Таким чином, у монтажника не буде можливості «помилитися або схалтурити», а залишиться тільки просверлити отвори в панелі, поставити дюбеля, вирівняти за рівнем елемент і запінити - ВСЕ!

Ви отримуєте монолітний гарний фасад, економлячи при цьому на матеріалі і роботі, але не втрачаючи високої якості готового фасаду.

  Каталог TM Royal Facade 2024
Компанія "Роял Фасад" – національний виробник клінкерних термопанелей з 2013 року.
Багатокан.:
 0 800 21 7771
(безкоштовно в Україні)
Контакти
Форма зворотнього зв'язку
Ваше Ім'я
Ваш email
ru ua
{
Вверх
}