ПІНОПОЛІСТИРОЛ В ЄВРОПІ: БЕЗПЕКА, ЕКОЛОГІЧНІСТЬ, НАДІЙНІСТЬ

✓  Пінополістирол використовують не тільки як утеплювач. Цей матеріал підходить для виготовлення одноразового посуду, упаковки для продуктів харчування, і навіть вулики для бджіл дуже багато бджолярів роблять з пінополістиролу.

Історично склалося, що пінополістирол вперше застосували в Німеччині в далекому 1951 році, оскільки необхідно було терміново вирішити проблему енергоефективності будинків. Економні німці підрахували, що саме пінополістирол - найбільш ефективний в повсюдному утепленні будинків, - і вони не прогадали, бо зараз вся Європа використовує цей простий у виготовленні, екологічний матеріал.

Що ж входить до складу пінополістиролу, і чому Європа так довіряє цього матеріалу? Як виявилося, він не містить шкідливих речовин (хлор, гідрохлорид), а це означає, що пінополістирол - безпечний не тільки при нормальних умовах його використання, але і під дією високої температури, коли могли б виділятися фосген, синильні кислоти і ціаніди.✓  Пінополістирол використовують не тільки як утеплювач. Цей матеріал підходить для виготовлення одноразового посуду, упаковки для продуктів харчування, і навіть вулики для бджіл дуже багато бджолярів роблять з пінополістиролу.

Історично склалося, що пінополістирол вперше застосували в Німеччині в далекому 1951 році, оскільки необхідно було терміново вирішити проблему енергоефективності будинків. Економні німці підрахували, що саме пінополістирол - найбільш ефективний в повсюдному утепленні будинків, - і вони не прогадали, бо зараз вся Європа використовує цей простий у виготовленні, екологічний матеріал.

Що ж входить до складу пінополістиролу, і чому Європа так довіряє цього матеріалу? Як виявилося, він не містить шкідливих речовин (хлор, гідрохлорид), а це означає, що пінополістирол - безпечний не тільки при нормальних умовах його використання, але і під дією високої температури, коли могли б виділятися фосген, синильні кислоти і ціаніди.

посуда из пенопласта для еды

посуд з пінопласту для їжі

 

Екологічність пінополістиролу підтверджується міжнародними науковими дослідженнями:

➤  IRC (Міжнародним будівельним кодом) пінополістирол класифікується як один з найбільш екологічно безпечних та енергоефективних.

➤  Англійський рейтинг BRE визнав пінополістирол матеріалом з найвищим класом екобезпеки А +.

➤ 3Французька Асоціація підприємств, що виготовляють пінополістирол, впровадила так званий «зелений лейбл», який повинні використовувати всі виробники пінополістиролу ( «Uni'vert PSE»).

Пінополістиролом прийнято називати теплоізоляційний будівельний матеріал, який складається на 98% з повітря (спінених кульок), але він разюче здатний утримувати тепло. 

Якщо порівняти теплопровідність декількох утеплювачів, то, наприклад, стіна із залізобетону товщиною 5 м зберігає стільки ж тепла, скільки стіна з пінополістиролу в 120 мм.

Повітря, яке є основною складовою пінополістиролу, володіє найнижчим показником теплопровідності - 0,027 Вт / мК, тому цей будівельний матеріал має прекрасний показник - від 0,037 Вт / мК до 0,043 Вт / мК. Даний показник забезпечує найвищий рівень енергозбереження для пінополістиролу в порівнянні з залізобетоном, деревом та іншими будівельними матеріалами.

 

пенопласт крупным планом

пінопласт крупним планом

Довіряючи європейській якості продукції, компанія Роял Фасад виготовляє клінкерні термопанелі виключно з європейської сировини: італійський пенополістирол, польська або німецька клінкерна плитка, німецький поліуретановий клей. В Україні Роял Фасад посідає лідируючі позиції з виробництва якісних, екологічно безпечних термопанелей.

✓ Купити клінкерні термопанелі можна в будь-якому регіоні країни.

На жаль, поки що Україна тільки починає брати курс на Європу в плані енергозбереження, але вже сьогодні одним з найпопулярніших матеріалів-утеплювачів є пінополістирол. Німеччина, Данія, Франція, Італія вже давно перейшли на утеплення будинків пінополістиролом, адже цей матеріал не тільки прекрасно зберігає тепло, але він до того ж екологічно безпечний, не горючий та довговічний. Далекі США і Канада в зв'язку з суворим кліматом і курсом на енергозбереження також використовують спінений стирол в утепленні будинків, як для реставрації, так і в нових спорудах.

Статистика свідчить, що 80-90% теплоізоляційних систем в Європі (дані Міжнародного семінару «Тенденції застосування та пожежна безпека фасадних систем з пінополістирольними утеплювачами») конструюються з використанням пінополістиролу. І тільки 10-19% - з використанням мінеральної вати. Що стосується інших матеріалів, на їх частку припадає приблизно від 0 до 3%. Європейці довіряють пінополістиролу і тому використовують його повсюдно, чого не скажеш про Україну. Поки що мінеральна вата займає у нас лідируючі позиції. Експерти вважають, що це пов'язано з вигадками про її екобезпеку, хоча це не більше ніж маркетинговий хід.

Наші замовники часто запитують нас про мінеральну вату: чому ми відмовляємося від її використання? Це питання сьогодні дуже гостро стоїть на території нашої країни, адже даний матеріал використовується тут досить часто. Але в Європі наукові дослідження вже давно довели, що мінеральна вата не екологічна, більш того, вона містить фенол, формальдегід і складові фосгену. Дані небезпечні речовини потрапляють в навколишнє середовище не тільки в екстремальних умовах, а й у процесі експлуатації. Єднальна смола в мінеральній ваті - це формальдегід. Звичайно, в Європі всі ці складові заборонені, а мінеральна вата в кілька разів дорожче, ніж пінополістирол. І до того ж вона використовується тільки в дуже добре вентильованих приміщеннях з високим рівнем пожежної безпеки. У звичайних будинках її використовують досить рідко.

ВАЖЛИВО! Щільність базальтової і мінеральної вати висока, відповідно вона має високий рівень паро проникності (гігроскопічність, здатність добре вбирати вологу). Клінкерні термопанелі Роял Фасад складаються, як відомо, з утеплювального і зовнішнього шару. Паро проникність клінкерної плитки становить 2%. Якщо використовувати мінеральну або базальтову вату в якості утеплювального шару, може статися ситуація, коли внаслідок великої різниці температур (наприклад, взимку на вулиці -20, в приміщенні +20), внутрішня вологість повітря (тепло) буде виходити крізь стіни назовні, але зустріне на своєму шляху спочатку утеплювач з високим рівнем паро проникності, потім оздоблення з низьким рівнем паро проникності. У такій ситуації відбувається накопичення вологи у внутрішньому шарі (мін вата), що призведе до збільшення маси утеплювача і зведення теплоізоляційних властивостей до нуля. До того ж, 100% виникає конденсат, який є передумовою цвілі та грибка. Те ж саме відбувається з оздобленням «під баранчик» або «короїд». Утеплювати стіни мінеральною ватою можна тільки в разі дуже грамотного теплового розрахунку  і, швидше за все, не в Україні.

На користь пінополістиролу також можна назвати безпеку його використання у виробничих умовах і під час монтажу. Адже цей матеріал володіє малою питомою вагою, має нейтральні хімічні показники, ним складно травмуватися. Відсутність шкідливого пилу під час різання робить цей матеріал зручним у використанні, не викликаючи алергії і хронічних захворювань дихальних шляхів. Що стосується зберігання, пінополістирол також явно виграє порівняно з іншими утеплючими матеріалами, адже він не вимагає особливих умов (крім прямих сонячних променів, які можуть згубно впливати, але на фасаді від них захищає оздоблювальний шар клінкерної плитки) і абсолютно безпечний протягом довгого терміну використання. У травному тракті людини він нейтральний, виходить без змін. Що стосується гризунів, то ці звірки не їдять даний матеріал, але можуть проробляти ходи в пошуках їжі. Але дана проблема знайома власникам будь-якого фасаду, тому пінополістирол тут абсолютно ні при чому.

На сьогодні технологія виробництва пінополістиролу дозволяє зробити його одним з найбільш ефективних будівельних матеріалів, що утеплюють. Заповнюючи природним газом маленькі кульки полістиролу, що нагадують кухонну сіль, виробник нагріває їх, збільшуючи в розмірі в 20-50 разів. При цьому вони скріплюються між собою, утворюючи монолітну конструкцію, стійку до механічного впливу (стиску). У Європі виробництво пінополістиролу відповідає жорстким умовам і стандартам (Німеччина, Італія, Франція і т.д.), зараз багато українських виробників пінополістиролу також намагаються йти в ногу з високими технологіями і використовувати тільки сертифіковану сировину.

Найвідомішими виробниками пінополістиролу в Європі є концерни BASF (Німеччина) та Eni S.p.A (Італія). Компанія Роял Фасад використовує італійський пінополістирол, тому купуючи клінкерні термопанелі, вироблені в Україні, ви отримуєте європейську якість і екологічно безпечний продукт.

Купити клінкерні термопанелі на основі європейського пінополістиролу в Україні можна звернувшись за телефонами, вказаними на сайті www.termopaneli.com.ua, www.temopaneli.net. Також ви можете замовити зворотний дзвінок. Наші менеджери зв'яжуться з вами і допоможуть підібрати індивідуально і товщину утеплювача, і клінкерну плитку, і все, що потрібно для швидкого і якісного монтажу. Також з нами співпрацюють монтажні бригади по всій Україні, до яких ви можете звернутися, захистивши себе від недоброякісних будівельників.

Часто ми стикаємося з питаннями про екологічність клінкерних термопанелей. Якщо клінкерна плитка - це повністю природний матеріал, то наскільки безпечний в цьому плані пінополістирол? По-перше, стирол, що міститься в пінополістиролі, - це всього лише 0002 мг / м3, що становить менше 1% від всього обсягу матеріалу. При цьому деполімірізація даної складової повинна відбуватися при температурі не нижче 320 ° С, відповідно в нормальних умовах окислення (горіння) не може відбутися.

улей для пчел из пенопласта

вулик для бджіл з пінопласту

 

За статистичними даними Sinergy Consulting, найчастіше серед утеплючих матеріалів використовується саме пінополістирол, який займає нішу більше 30% в порівнянні з іншими утеплювачами (статистика 2012 року). На сьогодні ця цифра становить 60%. Лідируючі країни з утеплення пінополістиролом це Франція, Бельгія та Італія. Європейська Асоціація Статистики стверджує, що 8 з 10 приватних будинків утеплені з використанням пінополістиролу.

Починаючи з 1970-х років в Німеччині пройшла масштабна санація, пов'язана з енергоефективністю: значну кількість споруд було утеплено саме пінополістиролом, зараз ця технологія удосконалилася і при будівництві будинків пінополістирол займає одну з найбільш ключових ролей.

Німецька будівельна фірма з багаторічним досвідом «Шлоссербау» реалізувала безліч проектів з використанням пінополістиролу: це і утеплення старих будівель (1970-х рр.), І будівництво нових котеджів в передмісті Лейпцига.

Засновник компанії Пан Шлоссер стверджує, що саме пінополістирол надає будинкам естетичного зовнішнього вигляду, робить будинок комфортним, що в майбутньому дозволяє продати його набагато дорожче.

Керівник Відділу планування міста Доктор Рекцігел з упевненістю заявляє, що на сьогодні альтернативи пінополістиролу в утепленні будинків немає навіть у «зелених» активістів, які раніше наполягали на використанні природних, органічних матеріалів. Але зараз їх виготовлення вимагає використання спеціальних хімічних обробок, що зводить всю екобезпека до нуля.

Що стосується довговічності і надійності пінополістиролу, то слід також звернутися до міжнародних наукових досліджень, які проводилися не один десяток років і довели, що даний будівельний матеріал зносостійкий, не гниє, стійкий до високих температур, дії хімічних речовин і природних явищ.

Зносу підвладні практично всі будівельні матеріали, але при правильному монтажі пінополістирол гарантовано прослужить вам не менше 50 років. Компанія Роял Фасад використовує в якості оздоблювального шару клінкерну плитку, яка є захисно-декоративним шаром для якісного європейського пінополістиролу. Тобто, клінкерні термопанелі не підвладні зносу.

Гниттю піддаються органічні речовини (дерево, гума, тканина, шкіра), але з синтетичними органічними матеріалами такого статися не може. Це доведено безліччю міжнародних і вітчизняних досліджень. Тобто, пінополістирол не підвладний гниттю.

Також в будівельній практиці існує такий термін, як втома матеріалу. Тести на втому пінополістиролу Велеро довели, що цей матеріал не під владний втомі.

Звичайно ж, лабораторні умови відрізняються від природних. Тому компанія-виробник пінополістиролу BASF проводила випробування в природних умовах. Співробітники використовували пінополістирол для утеплення плоского даху протягом 31 року. До цього часу нарікань на дах не було, що доводить, що даний матеріал довговічний і стійкий до впливу природних факторів, звичайно, при грамотному використанні. Компанія BASF при проведенні тестів орієнтувалась на теплопровідність і вміст вологи в утеплювачі. Результати виявилися гідні. Теплопровідність панелі щільності 17,4 кг / м3 була 0,0345 Вт / мК. Звичайно ж, таке значення відповідає стандарту Німеччини з термоізоляції (DIN 4108), відповідно до якого теплопровідність повинна складати 0,04 Вт / мК. Обсяг води в плиті з щільністю 20 кг / м3 склав 0,02%. Після закінчення 31 року дані характеристики абсолютно не змінилися, і пінополістирол все ще відповідав найвищому стандарту якості «спінених пластмас, які використовуються в якості ізоляційних будівельних матеріалів»

Підводячи підсумки, слід зазначити, що на сьогодні не існує альтернативи пінополістиролу ні в Європі, ні в Україні за ціною, якістю, екологічною безпекою та довговічностю. Це матеріал - найбільш практичний і часто використовуваний як в звичайному житті, так і в утепленні приватних будинків і багатоповерхівок. 

Компанія «Роял Фасад» гарантує найвищу якість пінополістиролу у виробництві клінкерних термопанелей, що доводять численні випробування, багаторічний досвід, а також сертифікати якості.

 

Приклади використання пінопласту та екструдованного пінополістиролу у США

 

  Каталог TM Royal Facade 2022
Компания "Роял Фасад" – это национальный производитель клинкерных термопанелей с 2013 года.
Многокан.:
 0 800 21 7771
(бесплатно по Украине)
Контакты
Форма обратной связи
Ваше имя
Ваш email
ru ua
Вверх