Облаштування фасадів, утеплених плитами, облицювальними декоративними утеплюючими панелями ТМ «Роял Фасад», передбачає такі технологічні процеси:

  1. Підготовка основи (згідно з ДБН В.2.6-22-2001 «Улаштування покриттів із застосуванням сухих будівельних сумішей»), яке має бути міцним, сухим і чистим, з відхиленням нерівності підстави при перевірці 2-3 метровим рівнем-провилом. Для вимірювання кривизни фасаду стін необхідно використовувати будівельний рівень (водяний, бульбашковий, лазерний). Провило прикладають до кутів стін паралельно горизонту підлоги, кривизна дорівнює максимальній висоті зазору. Нерівності вертикально вимірюють будівельним магнітним конусним відвісом (мал. 1). Для оптимального підбору довжини кріпильних елементів та рекомендованої витрати клеєвого складу допустима кривизна стін на ділянці до 3 м повинна дорівнювати не більше ніж ± 10 мм.
  2. Монтаж стартового оцинкованого профілю, встановлюваного за рівнем і призначеного для запобігання скупчення води, захисту основи панелі, а також позначення нульової лінії монтажу.
  3. Механічне кріплення панелей, яке здійснюється за допомогою кріпильних елементів у такому порядку: розміщення панелей; розмітка, буріння, очищення отворів, монтаж кріпильних елементів з подальшою фіксація панелей.
  4. Заповнення стикувальних швів і місць кріплення затіркою міжплиткових швів панелі, слідуючи інструкції виробника. Залежно від стану і матеріалу стін кріплять панелі безпосередньо на стіну, попередньо вирівнявши і прогрунтувавши, без обрешітки.

Кріплення декоративних облицювальних плит до несучої основи:

  1. 1. Безпосередньо перед установкою облицювальних декоративних теплоізоляційних плит необхідно перевірити якість поверхні, на якій буде проводитися установка. Робоча поверхня повинна бути сухою і вільною від забруднень. Необхідно видалити лущення старих покриттів і забруднень (включаючи масло або бітум).
  2. Обробіть поверхні стін проникаючою грунтівкою.
  3. Відбийте рівень нижнього рядка панелей за допомогою лазерного (мал. 1) або водяного (мал. 2) рівня або відносно рівня стіни з урахуванням конструктивних особливостей об'єкта.
  4. Зафіксуйте початковий оцинкований профіль на зазначеному рівні.
  5. Краще починати монтаж із зовнішніх або внутрішніх кутів або характерних конструктивних елементів будівлі, використовуючи готові кутові елементи ТМ «Royal Facade» або виготовити зі стінової прямої панелі за допомогою будівельного ножа і лінійки, ножівки, задавши кутовим елементам необхідні параметри (мал. 3)

Установка зовнішнього кута

Монтувати кутовий елемент термопанелі можна двома способами.

1 спосіб

Формування зовнішнього кута безпосередньо на об'єкті з стінової панелі:

Обрізка стінових панелей

Різання панелей здійснюється безпосередньо на будівельному майданчику, попередньо вимірявши будівельною стрічкою, вимірявши необхідними геометричними параметрами елемент панелі і утепленого фасаду. Після розмітки області різання будівельним олівцем або маркером плитку обрізають кутовою шліфувальною машиною за допомогою алмазного ріжучого диска діаметром 125 мм. по керамограніту з кількістю обертів 10000-11000 об/хв.

Обов'язково використовуйте будівельні рукавички і захисні прозорі окуляри.

2 спосіб

Установка готового кутового елемента ТМ Роял Фасад:

Підготуйте основу (кут повинен бути рівним). Використовуйте рівень.

Якщо є зазор, слід використовувати тертку на пінопласту для вирівнювання площин:

Безпосередня установка кутового елемента проводиться з дотриманням всіх правил кріплення стінової панелі.

Процес нанесення клейового складу на термопанель

Нанести клейовий склад поліуретанової клей піни (мал. 1) з клейового пістолета шаром діаметром 1-1,5см на тильну сторону утеплювача. Відступаючи при цьому від краю кромок 50мм, а також зигзагом у форматі букви W на фасадний елемент поверхні панелі ТМ Роял Фасад і притиснути його до стіни, контролюючи вертикальний і горизонтальний рівень і ширину міжплиткових швів.


Оптимальна витрата клейового складу - 1 балон (750мл) на 7м2. Налаштування положення панелі залежно від погодних умов можна робити протягом 15 хвилин. Оптимальний температурний режим навколишнього середовища при роботі з всесезонним клейовим складом - від -5°С до +35°С за умови температури самого балона +22°С.


Після затвердження клею панель необхідно додатково механічно зафіксувати металевим цвяхом у пластиковий наповнювач (який знаходиться в товщині несучої стіни) в місцях кріплення закладних ПВХ елементів рондолів (5шт.) (пряма стінова панель). (мал. 2)

Кріплення для різних видів матеріалів

Елементи для кріплення

• по каменю, бетону та цеглі — ДБМ,

• по деревині — саморіз по дереві,

• по газобетону — анкер по газобетону,

• пористий керамоблок - це розпірний дюбель по керамічному блоці.

Обрізка елементів термопанелей TM Royal Faсade

Розкрій панелей здійснюється безпосередньо на будівельному об'єкті, попередньо замірявши будівельною рулеткою необхідні геометричні параметри елемента панелі та утеплюваного фасаду.

Обов'язково використовуйте будівельні рукавички і захисні прозорі окуляри.

Після маркування області різання будівельним олівцем або маркером плитки прорізають кутовою шліфувальною машиною за допомогою алмазного ріжучого диска діаметром 125мм. по керамограніту з кількістю обертів 10000-11000 об/хв.

Поклейка плитки вручну

При обрізанні фасадних елементів ТМ Royal Faсade важливо враховувати геометричні розміри готових обрізаних елементів. Плитку, яка має геометричний розмір за шириною менше 80мм, необхідно клеїти вручну за допомогою поліутретанової клейпіни при приклеювані плитки до утеплювача або фасадну клейову цементно-піщану суміш при нанесенні плитки до основи безпосередньо фасаду.

Заповнення і розшивка швів кольоровою декоративною сумішю

Заповнення плиткових швів здійснюється після монтажу фасадних стінових елементів, після 24 годин висихання клейового складу.

Оптимальний температурний режим - від +5 ° С до +30 ° С в похмуру суху погоду.

Існує два основних способи нанесення суміші.

1 спосіб

Поклейка плитки вручну

Необхідні інструменти та матеріал:

  1. Розшивна кельма
  2. Валик для перфорації основи шва
  3. Щітка для видалення сміттяа
  4. Платформа суміші для заповнення швів
  5. Розпилювач води
  6. Міксер з віночком для перемішування суміші
  7. Будівельне відро для змішування суміші
  8. Технічна вода

Роботи проводяться згідно з інструкцією по застосуванню сухих будівельних сумішей

Підготовка розчину

Змішайте суху суміш з чистою прохолодною водою, відповідно до пропорції, зазначеної в технічних даних, до отримання однорідної пластичної маси консистенції «вологої землі». В цьому випадку в воду поступово додають суху суміш. Перемішування можна проводити як вручну, так і міксером або свердлом зі спеціальною насадкою або в примусовому змішувачі.

При перемішуванні запобігаючи піноутворенню, витримати технологічну паузу 5 хвилин і перемішати знову безпосередньо перед виконанням робіт. Розчинну суміш використовувати протягом 60 хвилин.

У процесі приготування використовуйте чисті і корозійно-стійкі ємності та інструменти.

Увага! Для зшивання швів необхідний злегка в'язкий розчин (консистенція «вологої землі» або гарцовки).

Підготовка основи

Основу шва плитки (утеплювач: спінений або екструдований пінополістирол) необхідно перфорувати спеціалізованим валиком для шва на глибину від 6 мм до 12мм, дотримуючись умови, при якій глибина всього декоративного шва становить не менше 10мм.

Мінімальна глибина перфорації для керамічної плитки - 6мм. Очистіть міжплитковий шов щіткою з середньою жорсткістю ворсу від залишків утеплювача (сміття).

При виконанні робіт в несприятливих погодних умовах (висока температура навколишнього середовища, сильний вітер або протяги, сильно абсорбуючий клінкер і т.д.) поверхню кладки рекомендується злегка змочити водою, але не допустити утворення плівки води на поверхні.

Увага! Дуже важливо дотримуватися однакової пропорції додавання кількості води до сухої маси затирочної суміші. Передозування води в суміші веде до істотної зміни кольору, погіршення гідрофобних властивостей розчину, розтріскування та утворення висолів.

Під час виконання робіт не можна додавати воду в розчин, який вже використовується, інакше можна змінити колір розчину.

Не допускається додавання в розчин ніяких сторонніх добавок. На звичайній глибині швів розчин наносять в два шари за технологією «мокрий на мокрому» і притискають під тиском.

Рівномірність приготування розчину, його нанесення і обробка швів гарантує рівномірність фактури і кольору швів кладки після висихання.

Під час перерв в роботі кладку необхідно закрити. Свіжі шви захищають від дощу, протяги, сильний вітер, мороз і пряме сонячне випромінювання для забезпечення нормальних температурних і вологісних умов затвердіння, закриття кладки пароізоляційною плівкою.

Збереження швів кладки вологими гарантує їх рівномірне висихання і колір без вигорання. Не працюйте над розшивкою швів під час дощу, морозу і невідповідної температури навколишнього середовища, яка занадто низька або висока.

2 спосіб

Спосіб розшивки будівельним ручним пістолетом

Необхідні інструменти та матеріал:

  1. Пістолет для витискання суміші
  2. Шпатель будівельний
  3. Кольорова суміш

Підготовка основи

Підготовка основи здійснюється відповідно до вимог ДСТУ-Н БА.3.1-23: 2013 и ДСТУ-Н Б В.2.6-212: 2016.

Шви і боки облицювального матеріалу повинні бути міцними, жорсткими, очищеними від бруду і пилу, залишків клею тощо.

Основа шва плитки (утеплювач: спінений або екструдований пінополістирол) необхідно перфорувати спеціальнім валиком для шва на глибину від 6 мм до 12 мм з умовою, що глибина всього декоративного шва не менше 10мм. Мінімальна глибина перфорації для керамічної плитки - 6мм. Очистіть міжскладний шов щіткою з середньою жорсткістю ворсу від залишків утеплювача (сміття).

При виконанні робіт в несприятливих погодних умовах (висока температура навколишнього середовища, сильний вітер або протяги, високопоглинаюча плитка і т.д.) поверхню кладки рекомендується злегка змочити водою, але не допустити утворення плівки води на поверхні.

Увага! Передозування води в суміші призводить до значної зміни кольору, погіршення гідрофобних властивостей розчину, розтріскування і утворення висолів. Виконання робіт. За допомогою спеціального пістолета залийте шов отриманим розчином, щоб суміш виступала зі шва. Через 60-120 хвилин, після того як суміш почне засихати (тобто набуває консистенцію вологого піску, а поверхня стає майже сухою), сформуйте шов шпателем.

Час висихання можуть варіюватися в залежності від адсорбції основи плитки і умов навколишнього середовища (до 3 годин для основ, які відштовхують воду, наприклад, екструдований пінополістирол).

Після того, як суміш для затірки повністю висохне, видаліть її залишки жорсткою щіткою.

Під час виконання робіт не можна додавати воду в розчин, який вже використовується, це може призвести до зміни кольору розчину.Не допускається додавати в розчин будь-які сторонні добавки.

У разі втрати рухливості — відновіть розчинну суміш шляхом повторного помішування без додавання води. Якщо на облицювальний матеріал потрапила суміш для затірки, то ні в якому разі не прибирати її, почекати до процесу початку застигання, після чого видалити підчепивши шпателем, з подальшим протиранням сухою ганчіркою.

Після того, як будуть видалені залишки суміші сухою ганчіркою, можна протерти забруднену поверхню вологою ганчіркою або сильно віджатою губкою, не торкаючись при цьому шва. Даний момент важливий за умови, що схоплення суміші відбулося до консистенції вологого піску.

Рівномірність приготування розчину, , вид його нанесення і обробка швів гарантує рівномірність фактури і кольору швів після висихання. Під час перерв в роботі шви необхідно закрити. Свіжі шви захищають від дощу, протягів, сильного вітру, морозу і прямих сонячних променів, забезпечують нормальні температурні і вологозміцнюючі умови, закривають кладку пароізоляційною плівкою.

Збереження швів кладки вологими гарантує їх рівномірне висихання і колір без вигорання. Не робіть роботи з розшивки швів під час дощу, морозу і невідповідної, занадто низької або високої, температури навколишнього середовища.

Увага! При виконанні робіт керуйтеся будівельними нормами, правилами і вимогами цієї інструкції.

Увага! Умови застосування розчинної суміші на будмайданчику, а також погодні умови під час набору міцності розчином можуть впливати на кінцевий відтінок Затверділого розчину. Залежно від способу формування швів, кольоровий відтінок затверділого розчину може змінитися. Для більш точного і остаточного вибору кольору шовного розчину рекомендується проведення пробного нанесення з плиткою і розчином конкретного кольору.

Увага! Невиконання даної інструкції, передозування кількості води в суміші та виконання робіт за межами температурного інтервалу може призвести до погіршення фізико-механічних властивостей затверділого розчину і розтріскування.

Видалення солей в швах

Виникнення висолів по швах виникає в разі порушення технологічного процесу монтажних робіт. У разі виникнення висолів в міжплитних швах рекомендується використовувати:

Очищувач висолів SikaSikagard-S

Інструкцію із застосування читайте тут
Після видалення солей шви повинні висохнути і рекомендується наносити захисне покриття для фасадів

SikaSikagard-71 W Pro

Інструкцію із застосування читайте тут

Відео монтажу стіннової термопанелі ТОВ Роял Фасад:

Вже другий, а також наступні ряди панелей теж починають з кута, повторюючи операції п. п. 6 - 8, при чому пінополіуретановий клейовий склад наноситься на замки-торці і на верхню поверхню попереднього ряду (при монтажі панелей на основі XPS).

Рекомендований температурний режим навколишнього середовища для роботи з затірочною сумішшю (від +5* до +35* за Цельсієм) детально читайте тут!

Способи затірки між швами плитки дивіться відео:

Затірка міжплиточних швів методом фуги (напівсухим методом)



  Каталог TM Royal Facade 2024
Компанія "Роял Фасад" – національний виробник клінкерних термопанелей з 2013 року.
Багатокан.:
 0 800 21 7771
(безкоштовно в Україні)
Контакти
Форма зворотнього зв'язку
Ваше Ім'я
Ваш email
ru ua
{
Вверх
}