Цоколь кожного будинку піддається негативному впливу зовнішніх факторів, що поступово призводить до його руйнування. На нього впливають поверхневі води, різкі перепади температури, опади, вага всієї будівлі. Тому важливо захистити цокольну частину, зробивши його стійким до вологи. Для цього особливу увагу слід приділити грамотному підбору оздоблювальних матеріалів, здатних захистити підвал, а також забезпечити енергоефективність і тривалу експлуатацію всього будинку.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 1 

Одним з найпопулярніших рішень є термопанелі для цоколя в основі екструзійного полістиролу. Адже цоколь з клінкера - це добре всім відома класика. В результаті господар будинку зможе захиститися від регулярних ремонтних робіт і постійного відновлення цієї частини фасаду.

Розглянемо докладніше список популярних матеріалів, необхідних для акуратної обробки цоколя.

Які оздоблювальні матеріали використовуються для цоколя

Величезна різноманітність таких матеріалів дозволяє кожному власнику будинку вибрати найбільш зручні і якісні варіанти для свого будинку. Асортимент цих матеріалів допоможе підібрати облицювання з необхідними захисними властивостями, характеристиками міцності, не забуваючи про оригінальну конструкцію.

Клінкерная плитка

Представлені панелі або плитка клінкерного типу були створені за принципом клінкерної цегли - використовувався спосіб випалу. Навіть при своєму зовнішньому вигляді така плитка має абсолютну візуальну схожість з справжньою цеглою, але може мати всілякі варіації. Підвищена вологостійкість і наявність теплоізоляційних характеристик є абсолютною заслугою міцної основи, виконаного з пінополістиролу, а також монтажу внахльост.

Сайдинг 

Цей облицювальний матеріал для цоколя вважається одним з найдешевших за вартістю. Сайдинг має відразу кілька переваг: стійкість до негативного впливу вологи, різкі перепади температур, простота установки і невелика вага.

Камінь: штучний або натуральний

Натуральний камінь відноситься до категорії найдорожчих облицювальних матеріалів, але має значну перевагу - довговічність. Його недолік полягає в складній і тривалій установці. В якості облицювальних матеріалів часто використовуються натуральний мармур, граніт, онікс, доломіт та інші популярні варіанти.

Штучний камінь має більш короткий термін служби, але це не заважає йому бути зносостійким, міцним матеріалом, який не боїться підвищеної вологості і високих температур. Головною перевагою є широкий вибір реалістичних імітацій каменю.

Цегла

Цегла вважається досить міцним і надійним матеріалом, який не вимагає особливого догляду протягом усього експлуатаційного періоду. Вважається екологічно чистим і безпечним оздоблювальним матеріалом, що захищає будівлі від холодних повітряних мас і опадів.

Компанія «Роял Фасад» пропонує унікальне альтернативне рішення - обробку цоколя термопанелями.

Особливості клінкерних термопанелей

Термопанелі для оздоблення цоколя конструктивно являють собою утеплювач і клінкерні плитки. Що стосується теплоізоляційного шару, то виробник Роял фасад використовував пінополістирол, який відмінно справляється зі своїми завданнями: відведенням вологи і утриманням тепла. Цей матеріал можна назвати довговічним завдяки тому, що він стійкий до різких перепадів температур і вологості.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 2 

Для виробництва клінкерної плитки використовується певний вид сланцевої глини, яка проходить процес обробки під впливом високих температур. Завдяки цим процесам матеріал особливо міцний і довговічний, що дозволяє використовувати його для обробки цоколя і фасаду будівлі.

Показники міцності клінкера часто порівнюють з мармуром і гранітом, але при цьому даний матеріал вважається безпечним для навколишнього середовища. З цієї причини клінкерна плитка часто використовується для внутрішнього оздоблення житлових приміщень.

Для забезпечення найбільш зручного процесу монтажу така плитка була зібрана у вигляді панелей, які також виключають відриви матеріалу в результаті зберігання або транспортування. Такі термопанелі для обробки цоколя відрізняються відмінними тепло- і шумоізоляційними властивостями, вологостійкістю, захищеними від низьких / високих температур і негативним впливом ззовні. Поверх панелей не утворює цвіль або грибок. Цей матеріал вважається вогнетривким.

Переваги термопанелей для обробки цоколя

Порівнюючи панелі з іншими видами оздоблювальних конструкцій, що використовуються для обробки цоколя, можна відзначити велику кількість переваг:

 • Сильна фіксація двох основних шарів - утеплювача, клінкерної плитки.
 • Відсутність «містків холоду». Фахівці компанії «Роял Фасад» використовують сучасне і високоточне обладнання, завдяки якому вдається налагодити процес виробництва панелей з точними канавками з'єднаннями, через які не проникає холодне повітря.
 • Величезний асортимент всіляких фактур і колірних відтінків.
 • Використання пластикових напрямних при фіксації дозволяє уникнути небажаного впливу на матеріал, а це виключає його руйнування.
 • Відмінна вентиляція повітряних мас. Оздоблення цоколя термопанелями виключає утворення конденсату на стіні або на облицювальному шарі, тому що точка роси розташована всередині матеріалу.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 3 

У порівнянні з іншими варіантами обробки, використання термопанелей навряд чи можна назвати бюджетним варіантом. Але, з огляду на переваги такого матеріалу і всі характеристики, його вартість більш ніж виправдана. ТОВ «Роял Фасад» пропонує до продажу виключно безпечну і якісну продукцію німецького і польського виробництва. При виробництві компанія враховує інноваційні та сертифіковані матеріали разом із встановленими стандартами фасадних матеріалів для оздоблювальних робіт.

Як відбувається обробка цоколя термопанелями

Фахівці компанії «Роял Фасад» виконують оздоблення цоколя термопанелями відповідно до всіх встановлених технологій. З огляду на легку вагу таких панелей, немає необхідності додатково наносити на будинок армуючі конструкції. Крім того, такий матеріал можна кріпити навіть на нерівних стінах. Але в цьому випадку слід виконати обов'язкову обрешітку, а потім приступити до процесу облицювання цоколя.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 4 

Монтаж здійснюється із застосуванням пазогребневого кріплення - панелі кріпляться один за одним.  Фіксація до поверхні стіни відбувається за допомогою саморізів за допомогою пластикових напрямних.  По завершенню всіх робочих процесів потрібно зробити затірку швів із застосуванням морозостійких складів.

При облицюванні цокольної частини будинку, кожен власник отримує надійний захист будівлі від вологи і холоду. Крім того, можна зробити свій будинок більш привабливим, завдяки декоративному облицюванні.

Наявність акуратно обрамленого цоколя допомагає придати будинку завершений дизайн, забезпечуючи при цьому вологозахист і теплоізоляцію.

Термопанелі для цоколя і фасаду: відмінні характеристики

Термопанелі для обробки цоколя мають багато спільного з фасадними конструкціями. Серед таких загальних характеристик важливо відзначити подібний спосіб виробництва - вони мають абсолютно ідентичний набір технічних характеристик. У деяких ситуаціях оздоблювальні конструкції підвалу оснащуються спеціальним армувальним шаром. Це пов'язано з тим, що цокольна частина будинку, в порівнянні з фасадом, часто потребує додаткового захисту.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 5 

Основна відмінність цих двох продуктів полягає в розмірах:

 • Фасадні панелі характеризуються значними розмірами, адже майбутня облицювальна поверхня досить велика: чим більше розмір панелей, тим швидше можна буде виконати всі заплановані монтажні роботи.
 • Цокольні панелі мають менші розміри, адже підвал будівлі характеризується невеликими розмірами, а тому при виборі матеріалів висувається певні обмеження. Адже величезні конструкції доводиться підлаштовувати під цоколь, що призводить до збільшення витрат оздоблювальних матеріалів, додаткових витрат.

З огляду на ці нюанси, можна заощадити на покупці оздоблювальних матеріалів і при цьому створити привабливий цоколь будівлі.

Технічні характеристики термопанель для цоколя

Вибираючи якісні термопанелі для цоколя, слід враховувати певний набір основних характеристик:

<

Характеристика  

Особливості

Щільність

При високому коефіцієнті щільності матеріалу підвищується якість готового виробу, стійкого до різних механічних пошкоджень. Ця особливість безпосередньо пов'язана з утеплювачем, взятим за основу.

Теплопровідність

Чим нижче цей показник, тим краще теплоізоляційні властивості готового виробу. Завдяки використанню сучасних технологій фахівцям компанії «Роял Фасад» вдається створювати високоякісну продукцію з мінімальним показником теплопровідності.

Водопоглинання

Термопанелі для цоколя вбирають не більше 1 кг / м3 вологи. Тому немає необхідності використовувати додатковий шар гідроізоляції під час монтажних робіт.

Паропроникність

Представлений показник не повинен бути більше 0,05 мг/М*ч*Па.  

Чому термопанелі вважаються практичним рішенням для обробки цоколя

Оздоблення цоколя клінкерними панелями дуже популярно серед власників різних будівель. Пояснити таку популярність термопанелей досить просто. Є чотири основні характеристики, які слід враховувати:

 1. Тривалий термін служби. Виробник вказує приблизний термін служби панелей, який становить близько 30 років, але на практиці цей термін набагато довше. Однак досягти таких показників можна за умови дотримання всіх рекомендацій виробника щодо монтажу оздоблювальних матеріалів.
 2. Пожежна безпека. Термопанелі для цоколя, які можна купити в компанії «Роял Фасад», виготовляються з сировини, яка не піддається процесам горіння.
 3. Простий і зрозумілий спосіб установки. Завдяки використанню спеціальної продуманої системи кріплення і невеликої ваги всіх конструкцій монтажні роботи будуть виконуватися швидко і якісно.
 4. Естетика. Асортимент панелей досить великий: можна вибирати різні матеріали, які відрізняються всілякими кольорами.

Термопанелі вважаються надійним і практичним варіантом облицювання цоколя, який не потребує додаткового використання теплоізоляційного шару.

Технологічні особливості термопанелей

Технічні можливості і потужності компанії «Роял Фасад» дозволяють створювати високоякісну продукцію з використанням двох видів теплоізоляційного шару – ПСБС и XPS. Для цього був використаний давно перевірений метод багаторазового пресування сировини, в основі якого базується німецька технологія (цій технології вже більше 40 років!).

Перед випуском всієї продукції на продаж наші фахівці піддають панелі обов'язковим тестовим перевіркам: в результаті готовий виріб справляється з навантаженням на відділення від ізоляційного шару більше 48 кг.

Особливості термопанелей:

Застосування замка-чверть

По всій довжині панелі захищені від можливого утворення, так званих, «містків холоду». Досягти таких показників вдалося за рахунок застосування спеціального замку-чверть. В результаті при монтажі вдається забезпечити щільне прилягання панелі до поверхні стіни. При цьому теплоізоляційні властивості матеріалу залежать від того, яка саме товщина утеплювального шару була використана в тих чи інших конструкціях.

Нанесення декоративного покриття з захисними властивостями

В якості основного захисного покриття виробник використовував клінкерну плитку, популярну завдяки своїм міцним характеристикам. Плитка легко справляється з великими навантаженнями в процесі пресування поліуретановим клеєм в утеплюючий шар. При цьому клейовий склад здатний проникати в глибину до 40 мм. Вся процедура проводиться автоматично за допомогою роботи конвеєра, а тому можна створити суцільну єдину конструкцію.

Використання закладних елементів

Представлені елементи виконані з двох поширених матеріалів - загрунтованої і оцинкованої сталі з товщиною матеріалу 0,5 мм. Щоб гарантувати надійну фіксацію панелей без можливої усадки конструкції при її тривалій експлуатації, необхідно буде використовувати кріплення в парі з металевим дюбелем.

ТМ «Royal Fasade» використовує високоякісні комплектуючі від західноєвропейських виробників при виробництві термопанелей, що дозволяє створювати продукцію преміум-класу.

Купити термопанелі для цоколя з двома видами утеплювача

Компанія «Royal Fasade» використовує два основних види теплоізоляційних матеріалів: пінополістирол спінений (EPS) і екструдований пінополістирол (XPS). Для того щоб вибрати максимально якісний і довговічний матеріал, потрібно буде більш детально ознайомитися з особливостями кожного з них.

Спінений пінополістирол  (ПСБ-С25 ГосТ)

Полістирол є популярним теплоізоляційним матеріалом, який відрізняється наявністю газозаповненої конструкції. Цей полімер утворюється за допомогою гранул, які були отримані в результаті переробки нафти. Процес виробництва матеріалу передбачає використання методу розширення і подальшого спікання всіх гранул, які заповнені повітряними масами. Таким чином, їх обсяг збільшується в 50 разів.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 6 

Завдяки цим особливостям виробництва кінцевий продукт характеризується:

 • особлива еластичність;
 • відмінні теплоізоляційні властивості;
 • необхідна однорідна структура.

Якщо порівняти спінений полістирол з іншим популярним утеплювачем - мінеральною ватою, то можна відзначити меншу вагу першого матеріалу, його механічну міцність і мінімальний коефіцієнт теплопровідності.

Завдяки невеликій вазі теплоізоляційний шар забезпечує найпростіший спосіб фіксації на вертикальних поверхнях, а також виключає додаткове навантаження на всі несучі конструкції.

Екструдований пінополістирол (ЭППС-35)

Під екструдованим пінополістиролом прийнято розглядати сучасний полімер, який відрізняється відмінними теплоізоляційними і водовідштовхуючими властивостями. В якості основної сировини використовуються спеціальні полістиролові гранули, які піддаються впливу високих температур, що «змушує» їх танути. Разом з спінюючим агентом гранули дозволяють створити однорідну масу, яка надалі видавлюється через екструдер, створюючи суцільну стрічку. Коли матеріал повністю застигає, його ріжуть на плити всіляких розмірів.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 6 

Такий пінополістирол також характеризується мінімальною вагою, морозостійкістю, має мінімальний рівень водопоглинання і не піддається пошкодженню грибком або цвіллю. За своєю структурою це досить безпечний і екологічно чистий матеріал, який не представляє ніякої небезпеки для навколишнього середовища.

Оздоблення цоколя клінкерними панелями

Всі монтажні роботи рекомендується довіряти кваліфікованим фахівцям, які точно знають, як правильно виконувати заплановані оздоблювальні роботи. Компанія «Роял Фасад» пропонує не тільки покупку термопанелей, але і можливість скористатися послугами професіоналів, які допоможуть провести оздоблення цоколя клінкерними термопанелями.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 7  

В процесі підготовки до завдання потрібно буде зібрати мінімальний набір інструментів:

 • болгарка для обрізки країв матеріалу;
 • рівень, який допоможе контролювати розміщення всіх деталей на площині;
 • монтажна піна для успішної обробки стиків;
 • шуруповерт, дриль для створення отворів і фіксації кріпильних деталей;
 • шпатель для швидкого і зручного затірки швів.

Для якісної, точної конструкції кутів знадобиться використання саморізів, а також різних додаткових компонентів. Крім того, слід скористатися наявністю стартової планки, яка вважається основою для фіксації панелей.

Підготовка поверхні

Обробка плінтуса клінкерними панелями має на увазі обов'язкові підготовчі роботи. Важливо відзначити, що універсальність цього оздоблювального матеріалу робить його вигідним рішенням для облицювання цоколів на різних будівлях: як в нових будинках, так і в старих будівлях з тривалим терміном служби. Особливо часто термопанелі використовуються для старих будинків, цокольна частина яких добре постраждав в результаті негативного впливу зовнішніх факторів.

В процесі виконання підготовчих робіт не потрібно вирівнювати поверхні. Досить використовувати обрешітку, що особливо характерно для будинків з великими дефектами. В результаті обрешітка дозволяє компенсувати такі дефекти.

Відсутність грамотно виконаних підготовчих робіт призводить до того, що з часом панелі можуть стати непридатними для використання - проводиться сильна деформація матеріалу.

Фіксація цокольних термопанелей з використанням клейового складу

У разі незначного пошкодження поверхонь прийнято використовувати спосіб фіксації термопанелей спеціальним клейовим складом. Для цього потрібно виконати наступні дії:

 • У конструкціях потрібно зробити необхідну кількість отворів для подальшої фіксації дюбелів. Цю процедуру слід виконувати до моменту приклеювання панелей, щоб надалі не деформувати і не змістити всі елементи.
 • Клейовий склад необхідно рівномірно розподілити по цокольній термопанелі. При цьому кількість клею залежить від нерівностей на цоколі: чим більше пошкоджений цоколь, тим інтенсивніше наноситься клейовий склад.
 • Процедура склеювання термопанелей також має деякі особливості: рекомендується приступити до фіксації матеріалу з нижнього лівого кута цоколя.
 • Всі стики сусідніх панелей обробляються за допомогою монтажної піни.
 • Фіксація плит проводиться з використанням набору дюбелів.
 • Затірочні шви проводять за допомогою шпателя відповідних розмірів. В цьому випадку необхідно використовувати морозостійкі сполуки.

Завершальним етапом монтажу є проектування кутів будівлі.

Важливою перевагою установки термопанелей є те, що такі роботи можуть проводитися в будь-який час року. Головна умова: щоб температура повітря на вулиці не була нижче -10 градусів. Таким чином, термопанелі для цоколя, ціна яких особливо демократична, користуються великою популярністю протягом усього року.

Важливі поради по установці термопанелей

Щоб отримати акуратну і якісну обробку цоколя, важливо дотримуватися певної технології монтажу.

Крім того, варто розглянути деякі нюанси:

 • Якість обробки стиків з використанням монтажної піни - цей процес безпосередньо залежить від теплоізоляційного ефекту, а також подальшого використання панелей, їх стійкості до негативного впливу зовнішніх факторів.
 • Рівна поверхня - важливо зробити все можливе, щоб цоколь був досить гладким. Таким чином, можна гарантувати досить щільне прилягання термопанель до поверхні будинку, виключаючи зазори і небажані порожнечі.
 • Герметичність відливу. Це один з найбільш основних і важливих нюансів. Адже вологе повітря може проникати в підвал, провокуючи активний розвиток грибка і цвілі.

Термопанелі для цоколя, які можна купити з доставкою по всій Україні, дозволяють легко домогтися презентабельного зовнішнього вигляду поверхні. Такі переваги є заслугою величезного асортименту фактур і кольорів. В результаті господарі будинку можуть комбінувати панелі для фасаду і цоколю.

Основні властивості клінкерних термопанелей для цоколя

Технологія виготовлення цокольних панелей повністю виправдала всі очікування не тільки власників будинків та інших будівель, але і досвідчених професійних будівельників. В результаті правильної установки вдається домогтися високих позитивних результатів, завдяки різним властивостям готового продукту:

 • Цокольна частина відрізняється особливою легкістю за рахунок мінімальної ваги термопанелей. Це сприяє значному зменшенню навантаження на всю цокольну частину і несучі стіни будівлі, що особливо важливо для старих будинків.
 • Наявність шару теплоізоляційного матеріалу сприяє зменшенню товщини стін будинку. Тому клінкерні панелі входять в категорію економічних дизайнерських рішень в сучасній будівельній галузі.
 • Отримана поверхня стійка до негативного впливу води, перепадів температур, УФ-променів. Додатково конструкція характеризується відмінною механічною міцністю на стиск.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 8 

На практиці доведено, що навіть в результаті усадки будівлі з часом, використовувані панелі не здатні створити нерівномірне навантаження. Таким чином, будівля має привабливий зовнішній вигляд і повністю захищена від опадів.

Чому споживачі вибирають клінкерні термопанелі для обробки цоколя

Існує величезна кількість аргументів у бік експлуатації клінкерних термопанелей. Виділимо кілька найбільш популярних, на які замовники звертають особливу увагу:

 • Тривалий термін служби. При дотриманні всіх рекомендацій по монтажу облицювальних матеріалів такі панелі можуть прослужити півстоліття і більше. Таким чином, вартість панелей дійсно окупається.
 • Пожежна безпека - безсумнівна заслуга клінкерної плитки, яка відноситься до негорючих матеріалів, і пінополістиролу (теплоізоляційний шар відноситься до категорії самогасних матеріалів при загорянні).
 • Клінкерна плитка, яка фіксується за допомогою цементно-піщаного розчину, має обмеження в плані експлуатації. При попаданні вологи цементний шар руйнується. Завдяки тому, що клінкерні панелі фіксуються поліуретановим однокомпонентним клеєм, вдалося уникнути подібних неприємностей.

Щороку ТМ «Royal Fasade» активно працює над вдосконаленням власних технологій та оновленням робочих машин, що позитивно позначається на результатах виробництва.

Ціни на термопанелі для цоколя

При формуванні цінової політики ТМ «Royal Fasade» використовується один з основних принципів - орієнтація на аналіз сучасного ринку облицювальних матеріалів з подальшою відповідністю вартості матеріалу цінам основних конкурентів.

При виборі термопанель для цоколя, ціна яких вказана на сайті компанії, важливо пам'ятати, що кінцева вартість заснована на наступному:

 • вартість використаної сировини;
 • особливості технології виробництва термопанелей;
 • амортизаційні відрахування;
 • отримання мінімального прибутку від виробничої діяльності.

У процесі формування ідеальної пропозиції для кожного покупця, наша компанія завжди звертає увагу на індивідуальний підхід. Таким чином, кожен замовник отримує можливість замовити і купити термопанелі для цоколя високої якості з урахуванням власного бюджету.

Чому вигідно обробляти цоколь клінкерними термопанелями 9 

Щоб швидко розрахувати вартість матеріалу разом з установкою, потрібно скористатися нашим калькулятором. Для цього вкажіть наступне:

 • площа поверхні, яка буде облицьована (в м2);
 • вибрати клінкерну плитку;
 • визначити утеплювач і його товщину.

В результаті виходить реальна ціна термопанелей для цоколя, яка доступна для замовлення на сайті.

Замовити термопанелі для цоколю від ТМ «Royal Fasade»

На всю продукцію ТМ «Royal Fasade» передбачена офіційна гарантія - 15 років. Це підтверджує той факт, що панелі дійсно відповідають заявленій преміальній якості, а тому здатні довго зберігати власні технічні характеристики і декоративні особливості в цілому.

Замовляючи термопанелі в нашій компанії, кожен клієнт має можливість надати власні креслення, фотографії або ескізи цоколя, згідно з якими проводиться процедура розрахунку необхідної кількості матеріалів.

Ми доставляємо продукцію по всій Україні, і завдяки представництвам компанії, розташованим в різних областях, нам вдається запропонувати клієнтам повний спектр послуг: починаючи з продажу і закінчуючи установкою цокольних термопанелей. Для ознайомлення з якістю та декоративними особливостями продукції наша компанія відправляє зразки панелей за допомогою транспортної компанії «Нова Пошта».

  Каталог TM Royal Facade 2022
Компанія "Роял Фасад" – національний виробник клінкерних термопанелів з 2013 року.
Багатокан.:
 0 800 21 7771
(безкоштовно в Україні)
Контакти
Форма зворотнього зв'язку
Ваше Ім'я
Ваш email
ru ua
Вверх