Унікальні фасади з цегли.

Цегла є класичним будівельним матеріалом, зберігає свою актуальність в минулому сьогоденні і майбутньому.  Це матеріал багатовікових поколінь у минулому, чудово довів своє право на життя для багатьох поколінь і в майбутньому. Цей матеріал як дороге вино, з часом тільки набуває своєї цінності. Це класичний будівельний матеріал, він міцний, надійний і красивий. Якісна цегла - це класика, і в наш час високих технологій і широкого відбору вона гідно тримає свій бренд і популярність протягом тривалого часу.

Цегляні фасади можна знайти як на бюджетних будинках малозабезпечених людей, так і на розкішних будівлях. Різниця тільки в матеріалі і способі кладки.

Матеріал з запеченої глини може зробити будинок звичайним і потворним, і може перетворити його в туристичну визначну пам'ятку.

Види цегли для будівництва та оздоблення будівель.

1. Повнотілий.

Цільний варіант, без пустот всередині. Дуже міцний, не руйнується від замерзання води. Ідеальний для цоколя, підвалу і фундаменту споруди.

З недоліків це його велика вага!

2. Порожнистий.

Всередині порожнистий. Частково зберігає тепло, пропускаючи при цьому повітря. Відносно легкий і не створює величезних навантажень на фундамент. Він незначний за вагою і достатньо затримує тепло в житловому просторі. Він може бути загального призначення, вогнетривким або облицювальним. З недоліків він більш крихкий ніж повнотілий.

Види цегли за матеріалом виготовлення:

1. Червона керамічна.

ЇЇ виготовляють зі спеціальної глини, випалюючи її в печі при оптимальній температурі 800 °С.

2. Білий силікатний.

Виробляється в автоклаві з піску, змішаного з вапном.

3. Пресований.

Виготовується напівсухим пресуванням під високим тиском. Основні компоненти: природно видобутий вапняк, цемент і барвники. Новітні прийоми технологій наділяють його властивістю природного каменю. Розширена палітра кольорів, різноманітна величина і структура в сукупності з параметрами міцності надають виробу оригінальність. Завдяки наведеним характеристикам даний тип користується на ринку надзвичайним попитом при оздобленні будівель.

4. Клінкерний.

Матеріалом виготовлення є вогнетривка глина. Матеріал преміум-класу для облаштування фасадів. Процес випалу відбувається при надзвичайно високій температурі, що наближається до 1200 °C. Плавиться в печі для міцності. Крім виняткової міцності, продукт цінується тривалим періодом експлуатації і стійкістю до погодних явищ, ідеально витримує морози і опади. Відомий більше двох сотень років, варіант особливо поширений в країнах Європи і в Америці. В даний час даний тип активно використовується росіянами в основному для зведення елітного житла.

Завдяки різноманітним колірним варіантам, споживачеві часом буває нелегко визначитися з вибором. Тон вибирають залежно від майбутньої споруди, включаючи дизайн, габарити і довколишнє оточення. Для господаря не існує перешкод для придбання вподобаного зразка. Виробники випускають цей матеріал для облицювання у всіляких формах, включаючи традиційну, з округленими краями або імітаціями сколів.

Щоб зробити правильний вибір, краще звернутися за допомогою до професійного дизайнера фасаду. Фахівець ретельно проконсультує і порадить прийняти правильне рішення без додаткових грошових витрат, виходячи з особливостей клімату місцевості і законодавчих норм. Очевидно тільки одне - щоб зробити унікальний фасад, потрібно брати тільки облицювальну цеглу!

Дванадцять основних причин використовувати облицювальна фасад під цеглу:

 1. Цегла – це класика.

Вона асоціюється зі звичним традиційним будівництвом. Вік деяких будівель з цього будматеріалу налічує кілька тисяч років. Ці споруди пережили чимало, але вони стоять досі. Сьогодні інші матеріали поступово витісняють класику з будівельного ринку, але повністю позбутися його використання в будівельних роботах не вийде ніколи! Класика завжди були є і буде в ціні!

 1. Доступна скрізь.

Родовища глини зустрічаються повсюдно, у всіх кліматичних зонах. Цегляні заводи побудовані біля кожного мало-мальськи великого міста. Тому на нього дуже хороший попит. Відтінок відрізняється в тій чи іншій місцевості. Він безпосередньо пов'язаний з сортами глин певного родовища, які входять до нього. Саме цегла дасть вам індивідуальне облицювання зі своїм відтінком.

 1. 3. Міцність і довговічність.

Кладка будинку відрізняються найбільшою стійкістю до таких стихійних лих, як ураган і повінь. У той час, як каркасні споруди розлітаються або розпливаються, споруда з кладки стоїть. У разі несподіваних військових дій, масових заворушень або техногенних катастроф, такий міцний будинок буде для Вас найнадійнішим захистом з усіх інших видів масового житла.

 1. Універсальність.
 2. Любая форма фасада.

С помощью кладки часто делают сооружения самых причудливых форм. Здание может быть танцующим, растянутым, сморщенным, выпуклым... С помощью кладки можно воплотить в жизнь любую фантазию архитектора. Яркий тому пример – фасад бизнес-школы в Сиднее, речь о котором пойдёт в этой статье далее.

 1. Цегла - це зв'язок між епохами.

Готика, бароко, імперія і багато інших архітектурних стилів споруд можуть бути реалізовані за допомогою кладки. При побудові різноманітної споруди це може бути порятунком.

 1. Екологічно чистий будівельний матеріал.

Цегла - це будматеріал який можна використовувати і вдруге. Будівельне сміття з уламків обпаленої глини не забруднює природу, його можна використовувати повторно для будівництва недорогих господарських об'єктів або в якості наповнювача стяжки. Він дихає і є паропроникним. У такому будинку рідко буває сирість і цвіль. Тому, незважаючи на прихід на ринок нових будматеріалів, в Україні вже почалася інтенсивна реконструкція старих цегляних споруд класичної епохи.

 1. Дешевизна будівництва.

Його виробляють скрізь і звести коробку будівлі може дозволити людина навіть з достатком нижче середнього. Чи вистачить потім на внутрішнє оздоблення приміщення - вже інше питання, але кладка все ще асоціюється з дешевизною.

 1. Захищає від спеки і морозів.

Він добре підтримує постійну температуру всередині приміщення. Ефект російської печі, акумулювання і передача інерційного тепла! Безліч мікропор всередині матеріалу перешкоджають швидкому теплообміну.

 1. Хороша альтернатива бетону і склу.

Клінкерна цегла має великі перспективи. Поки що будинків з нього дуже мало, але з часом ця тенденція набере обертів і в кожному місті можна побачити таку будівлю. Такі об'єкти будуть дешевше і довговічніше будівель з багатьох сучасних матеріалів.

 1. Великі перспективи.

Вже зараз багато компаній розробляють нові технології щодо здешевлення виробництва облицювальної цегли. Саме він послужить ренесансу в архітектурі. Споруди з кладки дуже довговічні, і це найкращий варіант для будівництва нового архітектурного дива яким будуть захоплюватися наші нащадки, як захоплюємося зараз ми. Класичний цегляний фасад завжди підвищує ліквідність будинку! З новими і сучасними технологіями в будівництві з'явилася можливість поєднувати технологію цегляної обробки і утеплення фасаду одночасно за допомогою нового продукту в будівництві - клінкерних термопанельних панелей.  

 1. Підходить для фасадів.

Відродження кладкових фасадів почалося в 1990-х роках, коли винайшли навісні фасади з вентиляцією з оздобленням клінкерною цеглою. Будматеріал, який використовується в цьому фасаді, володіє мінімальним водопоглинанням і відмінною морозостійкістю. Деякі виробники можуть дати на клінкерну цеглу гарантію більше століття. Та й виглядає він особливо. Завдяки великій температурі в обпалювальній печі на поверхні створюється благородний ефект старовин.

Незвичайні форми і кольори цегляних фасадів.

Облицювальна цегла є популярним матеріалом у використанні. Найчастіше використовується для обробки фасадних робіт зі складними формами, наприклад, арками. Для надання будівлі більшої індивідуальності можна використовувати варіант з рельєфною «колотою» поверхнею. Найголовніше при виборі забарвлення і методу кладки - орієнтуватися на дизайн споруди в цілому.

Бранденбурзька кладка - відмінний варіант для прикраси фасаду будівлі, особливо якщо нанести яскраві, світлі і темні кольори для створення візерунка.

Суть цієї кладки полягає в чергуванні двох довгих сторін цегли з однією короткою.

Поєднання двох контрастних кольорів цегли при облицюванні одного фасаду будинку додасть йому оригінальності.

Фасад буде виглядати дуже красиво, якщо виділити колір кутів. Забарвлення може відрізнятися від основного матеріалу як в темній, так і в світлій сторонах.

Виділяють кінці дверей, вікон, кутових частин будівлі, колон, фронтонів та інших частин конструкції.

Красивим і простим в установці варіантом для створення креативного образу екстер'єру конструкції є використання декількох відтінків з єдиного сектора колірної гами.

Головним плюсом такого декорування є мінімальна ймовірність помилитися з кольором, оскільки близькі один одному кольори, застосовані в одному малюнку завжди будуть виглядати гармонійно. У результаті виходить різнокольоровий, яскравий і незвичайний малюнок кладки.

Облицювальна цегла складного кольору (світло-рожевий, ніжно-блакитний, фіолетовий і т. д.) гарантовано додасть зовнішньому образу будинку прекрасного вигляду. Вартість такого забарвлення дещо вища, ніж матеріал стандартного кольору, але результат того вартий. Особливо красиво незвичайні відтінки виглядають на віконних і дверних прорізах, а також даху.

Якщо поруч з основною будівлею є додаткові споруди (навіси, альтанки, доріжки тощо), то їх можна декорувати клінкерною цеглою незвичайного відтінку, що додасть гармонійний образ всьому архітектурному ансамблю.

Університет сучасних технологій в Сіднеї

Австралійські студенти періодично отримують у своє розпорядження нові навчальні заклади, що вражають своєю сучасністю та оригінальністю. Одна з таких споруд - бізнес-школа, що перейшла під керівництво UTS. З першого погляду може здатися, що через свою «прим'яту» форму він абсолютно позбавлений простору. Але це тільки на перший погляд, на ділі ж все інакше.

На цей проект бізнесмен Чау Чак Вінг пожертвував майже 20 млн. доларів. За такий внесок Френк Гері, провідний архітектор у напрямку деконструктивізму, дав ім'я бізнесмена цьому шедевру. Самого Гері на цю ідею надихнули сіднейські колоніальні будівлі, виконані з піщаника.

Щоб зробити з цегли настільки рельєфну поверхню, відомий прихильник біоорганічної архітектури застосував комп'ютерну 3D-модель, а потім все це роздрукував на 3D принтері і наповнив будівельною сумішшю.

У конструкцію було закладено близько 320 тисяч керамічних цеглин, які були закладені вручну. Так було зроблено для того, щоб домогтися плавності в «зім'ятій» конструкції споруди. Такий варіант дуже трудомісткий у виробництві, але на виході він набуває довговічності і не потребує оздоблення.

Крім класних кімнат, тут є величезна аудиторія на 240 місць і конференц-зал. Всього заклад може вмістити 1300 студентів та 300 викладачів.

Всередині університету інтер'єр виділяється на тлі всіх вищих навчальних закладів. Замість звичних квадратних коробок використовувалися овальні приміщення. Увагу відвідувачів приковує «хвилястість» стін і вкриті хромом широкі сходи.

У цій бізнес-школі використовувалися виключно сучасні технологічні новинки. Дизайн справив найглибше враження як на генерал-губернатора Сіднея, так і на ректора.

Висновок

Як ми вже бачили, можна зробити дійсно красиві фасади з цегли, якщо спробувати. Поєднання різних кольорів, фактур, гра з формами може зробити будинок по-справжньому унікальним і миттєво впізнаваним.

  Каталог TM Royal Facade 2022
Компанія "Роял Фасад" – національний виробник клінкерних термопанелів з 2013 року.
Багатокан.:
 0 800 21 7771
(безкоштовно в Україні)
Контакти
Форма зворотнього зв'язку
Ваше Ім'я
Ваш email
ru ua
Вверх