Компанія «Роял фасад» – виробник клінкерних термопанельних панелей в Україні, призначених для обробки та утеплення фасадів. Продукція компанії «Роял фасад» представлена в Україні з 2013 року. Виробництво продукції, якість якої відповідає високим європейським вимогам, здійснюється на двох підприємствах Києва та Одеси, оснащених сучасними технологічними лініями.

Клінкерні термопанелі ROYAL FASADE™, в основі яких є пінополістирол - екологічно чистий матеріал, вироблений в Європі. Пінополістирол відповідає всім відомим стандартам якості ISO CЄ, DIN. Даний матеріал, згідно з вітчизняними і зарубіжними науковими дослідженнями, є не тільки надійним, безпечним і екологічно чистим, але і довговічним утеплювачем.

Наразі енергозбереження є одним із пріоритетів національної економіки України. Це пов'язано з дефіцитом основних енергоресурсів, зростанням собівартості їх виробництва, відповідно, зростанням собівартості для споживачів, а також глобальними екологічними проблемами. Основна роль у підвищенні енергоефективності належить сучасним енергозберігаючим технологіям. Впровадження енергозберігаючих технологій в господарську діяльність є одним з важливих кроків у вирішенні багатьох екологічних проблем. Однією з найпоширеніших енергозберігаючих технологій для фізичних осіб на побутовому рівні є зовнішнє утеплення стін. Ця технологія має свої переваги: це і естетичний фасад, і його міцність. Інвестиційні витрати на систему опалення зменшуються. При цьому в будинках передбачені комфортні умови перебування. При цьому проблема підвищення енергоефективності будинків давно перестала бути регіональною проблемою і має глобальне значення. Незалежно від того, повністю країна задовольняє свої потреби за рахунок власних енергоресурсів або експортує останній, підвищення енергоефективності будинків є пріоритетом на сучасному етапі технічного розвитку суспільства.

Клінкерні термопанелі

Термопанель — композитна система, що складається з теплоізоляційного матеріалу (пінополіуретану (ППУ), спіненого пінополістиролу (ПСБ-С, IPS анг.), або екструзійного пінополістиролу (ЕППС, XPS анг.), кам'яної вата, скляної магнезитової пластини), декоративний шар з різних матеріалів і клейового складу, що використовується для приклеювання з подальшим пресуванням декоративного шару на теплоізоляційну основу термопанелі.

Мал.1 Клінкерні термопанелі з теплоізоляційного матеріалу:

а) пінополіуретану (ППУ),

б) екструзійного пінополістиролу (ЕППС, XPS анг.),

в) кам'яної вати,

г) спіненого пінополістиролу (ПСБ-С, IPS анг.),

д) скломагнезитової плити.

Клінкерна термопанель - монолітна конструкція з клінкерною плиткою, призначена для зовнішнього оздоблення фасаду будівлі. Поліпшена конструкція термопанелі додатково включає замок чверть по периметру, призначений для зручності монтажу і виключення виникнення містків холоду при монтажі термопанелей.

Мал. 2 Клінкерна термопанель з пінополістиролу спіненого із замком чверть по периметру.

Більшість клінкерних термопанелей складаються з трьох елементів (мал. 3):

 • Утеплювач (плита спіненого, екструзійного полістирола, або спіненого пінополіуретана, або кам'яна вата);
 • поліуретанового клею;
 • клінкерної плитки.

Клінкерні термопанелі виготовляються з використанням технології багаторазового пресування, за якої плитка впресовується в утеплювач за допомогою спеціального пневматичного обладнання та поліуретанового клею.

Мал. 3 Конструктивні елементи типової клінкерної термопанелі:

а) Утеплювач (плита спіненого, екструзійного полістирола, або спіненого пінополіуретана, або кам'яна вата);

б) поліуретанового клею;

в) клінкерної плитки;

г) закладні елементи.

Нормативні вимоги до фасадів та теплоізоляції будівель

З метою забезпечення необхідного ступеня утеплення і якості обробки фасадів будівель при новому будівництві, ремонті та реконструкції будівель, проектування і монтаж зовнішньої обробки стін повинні відповідати нормативним вимогам.

Нормативи для фасадних матеріалів:

 • ДБН В.2.6-33-2008 “Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування, улаштування та експлуатації”.
 • ДСТУ Б В.2.6-34 “Конструкції будинків та споруд. Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Класифікація й загальні технічні вимоги”.

Вимоги до теплоізоляції та теплового захисту будівель:

 • СНіП 23-02-2003 «Тепловий захист будівель»
 • СП 23-101-2000 «Проектування теплового захисту будівель».
 • ДСТУ Б В.2.6-189:2013 «Методи вибору теплоізоляційного матеріалу для утеплення будівель»
 • ДСТУ-Н Б В.2.6-190:2013 «Настанова з розрахункової оцінки показників теплостійкості та теплозасвоєння огороджувальних конструкцій»;
 • ДСТУ-Н Б В.2.6-191:2013 «Настанова з розрахункової оцінки повітропроникності огороджувальних конструкцій»;
 • ДСТУ-Н Б В.2.6-192:2013 «Настанова з розрахункової оцінки тепловологісного стану огороджувальних конструкцій».

Вибір товщини термопанелей

Для полегшення вибору теплоізоляційного матеріалу клінкерної термопанелі і її товщини в таблиці 1 показаний розрахунок опору теплопередачі зовнішньої стіни житла. Рекомендовані значення коефіцієнта стійкості до теплопередачі для більшості міст України повинні бути вище 3,3 (м²•°С)/Вт. Для районів Ужгорода, Одеси, Миколаєва, Херсона, Запоріжжя вище 2,8 (м²•°С)/Вт

Рекомендовані рішення для термічного захисту і накопичення вологи виділені в таблиці зеленим кольором.

Представлений теплотехнічний розрахунок є оцінювальним і призначений для попереднього підбору матеріалів і проектування конструкцій.
При розробці проекту для точного розрахунку необхідно звернутися в організацію, яка має відповідні повноваження і дозволи. 

Таблиця 1. Розрахунок опору теплопередачі зовнішньої стінки житлового приміщення

Номенклатура клінкерних термопанелей

Пряма стінова панель

Кутова панель

 

Кутова панель (1/2 елемента)

Віконний укос

Елемент еркера

Таблиця 2. Види клінкерних термопанелей Royal Fasade™ в залежності від виробника плитки (геометричні розміри) і утеплювача

При проектуванні розрахунку слід звернути увагу на те, що кожен виробник випускає клінкерну плитку різної конфігурації і товщини. Тому компанія «Роял фасад» випускає пряму стіну і кутову панель 4-х типів.
Залежно від товщини і типу утеплювача, технічних умов та інших факторів, конструкція клінкерних термопанелей може проводитися із замком чвертю або без нього.

Мал. 4 Клінкерні термопанелі із замком чвертю і без замку.

Залежно від технічних умов і побажань клієнта кутова панель і кутова панель з 1/2 елемента можуть випускатися в трьох різних варіантах.

Мал. 5 Кутові клінкерні термопанелі

Конструктивні особливості термопанелей Royal Fasade

Мал. 6 Конструктивні особливості клінкерної термопанелі

 1. Замок «чверть» по всьому периметру панелей. Запобігає виникненню містків холоду, створюючи монолітне покриття без щілин.
 2. Захисно-декоративне покриття (клінкерна плитка). Має високі характеристики міцності. Вона витримує значне навантаження пресування з поліуретановим клейовим складом в утеплювачі, який виробляється автоматично на конвеєрі, і утворює єдину міцну конструкцію - клінкерну термопанель.
 3. Закладні елементи. Виготовлені з оцинкованої і ґрунтованої сталі товщиною 0,5 мм («п'ятаки»). Кріпильний елемент, в поєднанні з металевим дюбель-цвяхом (ДБМ), забезпечують надійність кріплення без усадки конструкції на весь період експлуатації фасаду.
 4. Теплоізоляційний шар. Товщина ізоляції від 30 до 150 мм вибрати з трьох найбільш поширених: ПСБС, ХРS, ППУ. Вони мають різні теплоізоляційні властивості, які відповідають практично будь-яким технічним умовам і нормам теплоізоляції фасадів будівель.

Таблиця 3. Технічні характеристики термопанель ТМ ROYAL FASADE в основе ПСБ-С25, згідно з протоколом випробувань № Т016/01-16 від 14.01.2016г.

Клінкерні термопанелі є дуже практичним матеріалом, який за своїми властивостями перевершує навіть камінь і протистоїть впливам навколишнього середовища. Наприклад, вбирання вологи менше 2%, а морозостійкість - більше 300. Такі показники стали можливими завдяки захисному і декоративному покриттю (клінкерна плитка).

Клінкерна плитка виробляється шляхом пресування або екструзії шляхом випалу сланцевих глин при температурі близько 1150 градусів за Цельсієм. Далі на останніх етапах обробки температуру підвищують до 2000 градусів за Цельсієм. Для такого виробничого процесу потрібна спеціальна порода глини, яка має високу пластичність і при високотемпературній обробці набуває властивостей однорідного міцного, вологостійкого і красивого клінкеру. Технологічний процес і сировина для виробництва плитки повністю екологічно чисті і мають європейські стандарти якості. А так як у виробництві використовуються кольорові пігменти, то багатий вибір панелей завжди представлений в насиченому дизайні і натуральних текстурах і відтінках.
На поверхні клінкерної плитки відсутній вихід солей, адже технологія клінкерної плитки повністю виключає цей фізичний процес.

  Каталог TM Royal Facade 2022
Компанія "Роял Фасад" – національний виробник клінкерних термопанелів з 2013 року.
Багатокан.:
 0 800 21 7771
(безкоштовно в Україні)
Контакти
Форма зворотнього зв'язку
Ваше Ім'я
Ваш email
ru ua
Вверх